Yağlıdere İlçe Müftüsü iken Giresun İl Müftü Yardımcısı olarak atanan İlçe Müftüsü Fatih Sarıgüle onuruna İmam Hatip Lisesi konferans salonunda veda programı düzenlendi.

Yağlıdere İlçe Müftüsü iken Giresun İl Müftü Yardımcısı olarak atanan İlçe Müftüsü  Fatih Sarıgüle  onuruna İmam Hatip Lisesi konferans salonunda veda programı düzenlendi.

Eski Camii Müezzin Kayyımı Sinan Bıyık’ın sunuculuğunu yaptığı program, Tuğlacık Köyü Camii İmam-Hatibi Ahmet Duman’ın Kur’an tilavetiyle başladı.

Veda Programına Daire Amirleri, Din Görevlileri Kur’an Kursu öğreticileri ve daire personelleri katıldı.

Programda tüm Din Görevlileri adına bir konuşma gerçekleştiren Üçtepe Beldesi Merkez Camii Din Görevlisi Özcan Öztürk sözleri ve İlçe Müftüsü SARIGÜL’ün faaliyetlerinden derlenen 5 dakikalık sinevizyon gösterisi duygu dolu anların yaşanmasına sebep oldu.

Daha sonra Müftü SARIGÜL bir veda konuşması yaptı.

 Müftü SARIGÜL konuşmasında şunları söyledi: Özellikle ve öncelikle her zaman desteğini gördüğüm Sayın Kaymakamımıza ve Belediye Başkanımıza şükranlarımı arz ediyorum. Kurum Amirlerimize, Müdürlerimiz, siyasetçilerimiz ve STK Başkanlarına teşekkür ediyorum. Müftülük çalışmalarımız kapsamında dinî ve millî faaliyetlerimize, Kur’an Kursları çalışmalarımıza ve insanımızın manevi açıdan donanmasına ket vurmadan destek olup gayretini esirgemeyen; omuz omuza, kol kola bu yolda bizimle birlikte yürüyen tüm Yağlıderelere en kalbi duygularımla şükranlarımı sunarım.

Allah hepinizden razı olsun. Bu bir vefa örneğidir. Asıl dostluk bundan sonra başlar. Konumlarımız, Makamlarımız, mevkileriz hep geçicidir. Asıl olan insanlıktır, dostluktur, kardeşliktir. Bizim dostluğumuzun ve kardeşliğimizin sonu ise Allah’ın izniyle cennettir. Dolayısıyla bir din kardeşiniz olarak sevgimiz ve saygımız baki olacaktır. Birlikte çalıştığımız sürede kimseyi incitmemeye kırmamaya özen gösterdim, ama insanız, bilmeyerek istemeyerek incittiğim kişiler olabilir, bu anlamda hepinizden helallik istiyorum, hakkınızı helal edin, benden yana varsa helal olsun.

Daha sonra Müftü SARIGÜL’e Din Görevlileri adına İmam Hatip Lisesi Camii Din Görevlisi Osman TURAN hediyeler ve çiçek takdiminde bulundu.

Müftülük çalışanı Ali AKBAYRAK tarafından da plaket sunuldu. Program tüm katılımcılara yemek ikramının ardından sona erdi.

 

FATİH AYTEKİN ÖZDEMİR

 

 

HABER YORUMLARI

Bu habere Henüz Yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap..

YORUM YAPINIZ

* Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayımlanacaktır