Akpınar köyü muhtarlığı ve Akpınarlılar Derneği tarafından organize edilen Çıkrıkkapı yayla şenliği 23 Temmuz Cumartesi günü düzenlendi.

Akpınar köyü muhtarlığı ve Akpınarlılar Derneği tarafından organize edilen Çıkrıkkapı yayla şenliği 23 Temmuz Cumartesi günü düzenlendi.

Yağlıdere Belediye Başkanı Yaşar İbaş şenlikte yaptığı konuşmada; bu güzel coğrafyada hep bir arada olmaktan mutluluk duyuyorum.'dedi.

Memleketin her köşesinden bu şenliğe katılan tüm hemşehrilerimize hoş geldin diyor, şenliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. ‘diye konuştu..

Akpınar Köyü Muhtarı Ayvaz Akgün ise;3 yıldır pandemi sebebiyle düzenleyemediğimiz şölenimizi bu yıl siz değerli konuklarımızla gerçekleştirdiklerini söyledi.

Bu vesileyle, şölenimizin kardeşliğimizi güçlendirmesini, birlik ve beraberliğin pekişmesine vesile olmasını dileyen Akgün; ‘Atalarımızdan miras kalan yaylalarımızı bu tür etkinliklerle bayram havasında geçirmeyi umuyoruz. Aynı şekilde bunu nesiller boyu devam etmesini diliyoruz’ ‘dedi.

Akpınarlılar Derneği Onursal Başkanı Rahmi Köksaldı Da; 3 yıl aradan sonra hep bir arada olmaktan sizlerle birlikte olmanın onurunu ve gururunu yaşamanın sevincini bende yaşıyor ve hissediyorum. Şenlikte emeği geçen herkese ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum.''

Akpınarlılar Derneği Başkanı Uner Şahin’de; şenliğin şölen havasında geçtiğini ifade ederek emeği geçen herkesi tebrik etti.

Şenlik ağa seçimi ve yerel sanatçı konserleriyle devam etti.

FATİH AYTEKİN ÖZDEMİR

 

HABER YORUMLARI

Bu habere Henüz Yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap..

YORUM YAPINIZ

* Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayımlanacaktır