Giresun Belediyesi öncülüğünde, GİFOD, GEZFOD ve GİDOSK işbirliğinde “3. Yıldız Fotoğrafçılığı Atölyesi” düzenlendi.

Giresun Belediyesi öncülüğünde, GİFOD, GEZFOD ve GİDOSK işbirliğinde “3. Yıldız Fotoğrafçılığı Atölyesi” düzenlendi.

26-28 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilen etkinlik Yağlıdere ilçesine bağlı Gölyanı Obasında yapıldı. Şehrimizin tanıtımı için çok önemli bir organizasyon olan Yıldız Fotoğrafçılığı’na il içi ve il dışından yaklaşık 70 fotoğraf tutkunu katıldı.

Başvuruları alınan katılımcılara ilk olarak 26 Ağustos Cuma günü Giresun Kalesi’nde teorik eğitim verildi. Programın ikinci gününde ise katımcılar etkinlik alanına araçlarla ulaşımları sağlandı. Gece olmadan ise kamp çadırları kuruldu. Gölyanı’nda gece boyu katılımcılar fotoğraf makineleri ile yıldız pozlama ve samanyolu fotoğrafları çekti.

Giresun Fotoğraf Sanatı Derneği üyeleri ve Yıldız Fotoğrafçılığı eğitmenleri Ahmet Kılıç, Hakan Aydın ve Engin Ayyıldız tarafından “Yıldız Fotoğrafçılığı” hakkında katılımcılara bazı eğitimler de verildi.
GİDOSK Başkanı Ahmet Kılıç, her geçen yıl ‘Yıldız Fotoğrafçılığına’ ilginin arttığını belirterek, “Bizler sivil toplum kuruluşu yöneticileri olarak belediyemizin desteğiyle birlikte mutlu oluyoruz. Yıldız fotoğrafçılığı aynı zamanda bir doğa ve kamp bilgisi. Meteoroloji uzmanlığı da isteyen bir alan. Birçok alanı birleştiren bir dalı var. Şu anda olduğu gibi tamamen doğanın içerisindeyiz. Çadırlarımızı kurduk ve altyapımızı hazırladık. İnsanlar gündüz doğada olur ve keyif alır. Biz tam tersine gece doğadayız” diye konuştu.

Havanın kararmasıyla deklanşöre basan fotoğrafçılar, en iyi fotoğraf karesini yakalamaya çalıştı. Giresun Belediyesi tarafından katılımcılara, kahvaltı, çay ve akşam yemeği ikram edildi.


Katılımcılar ise böyle güzel bir etkinliğin düzenlenmesinden dolayı Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’na, eğitmenlere ve etkinlik süresi boyunca kendileri ile yakından ilgilenen belediye personellerine teşekkür etti.


 

 

HABER YORUMLARI

Bu habere Henüz Yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap..

YORUM YAPINIZ

* Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayımlanacaktır