Yağlıdere itfaiyesine bağlı 3 personel aldıkları eğitimle donanın kazandı.

2020 yılından bu yana yaklaşık 22 bin kişiye eğitim vererek bölgede itfaiye eğitimleri konusunda ön plana çıkmayı başaran Ordu büyükşehir Belediyesi itfaiye Eğitim Merkezi OBİTEM, mesleki anlamda donanımlı itfaiyeciler yetiştirmeye de devam ediyor.

Türkiye'nin farklı bölgelerinde benzerleri olan itfaiye Eğitim Merkezi, Karadeniz Bölgesi’nde verdiği eğitimleri ile ön plana çıkıyor.

80 SAAT SÜRELİ İTFAİYE ER EĞİTİMİ ALDILAR

Profesyonel itfaiyecilik anlayışına uygun eğitimlerin düzenlendiği OBİTEM’de son olarak Giresun Espiye ilçesi ile Yağlıdere İlçesi’ne bağlı itfaiye personellerine eğitim verildi. 80 saat süreli itfaiye er eğitimi programı kapsamında personele, gerçek bir yangın veya arama kurtarma operasyonlarında karşılaşabilecekleri tüm durumlar yaşatılarak yangına müdahale, yangın alanındaki doğru hareket tarzları ve söndürme ekipmanları kullanım teknikleri ile arama kurtarma teknikleri eğitimleri uygulamalı olarak verildi.

“ALDIĞIMIZ EĞİTİMLER BİZE ÇOK KATKI SAĞLADI”

Espiye itfaiyesine bağlı 8 personel, Yağlıdere itfaiyesine bağlı 3 personel aldıkları eğitimle donanın kazandı. İtfaiye erleri eğitimlerin kendilerine çok katkı sunduğunu ifade ederek, Ordu Büyükşehir Belediyesine teşekkür etti.

İtfaiye erleri görüşlerinde şu ifadelere yere verdi:

“Kendi alanımızdaki olaylara daha etkin müdahale etmek için burada eğitim alıyoruz. Biz buraya geldiğimizde amatör birer itfaiye eriydik. Karadeniz’de tek Türkiye’de de ilk üç sırada yer alan bu merkez bize çok katkı sundu. Yangınlara bilinçli müdahale etmeyi öğrendik. Burada çok şey kazandık. Bize böyle bir imkân sağlamış olduğu için Ordu Büyükşehir Belediyesine teşekkür ederiz.”

Kaynak:Ordu Büyükşehir Belediyesi

 

 

HABER YORUMLARI

Bu habere Henüz Yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap..

YORUM YAPINIZ

* Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayımlanacaktır