29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyetimizin 98. yıl dönümü kutlamaları tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de çeşitli etkinliklerle kutlandı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyetimizin  98. yıl dönümü kutlamaları tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de çeşitli etkinliklerle kutlandı.

28 Ekim Perşembe günü saat 13.00’de Hükümet Konağı önünde Atatürk Anıtına çelenk sunumuyla başlayan kutlama törenleri 29 Ekim Cuma günü saat 09.30’da Kaymakamlık Makamında tebriklerin kabulü ile devam etti.

Yağlıdere Anadolu Lisesi bahçesinde aynı gün saat 10.00’da gerçekleştirilen kutlama törenleri Kaymakam Kübra Kaplan ve Belediye Başkanı Yaşar İbaş’ın törene katılanları selamlaması ve bayramlarını kutlamasıyla başladı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla devam eden törende Kaymakam Kübra Kaplan, günün anlam ve önemine değinen bir konuşma yaptı.

Cumhuriyet Bayramı kapsamında, resim, şiir, kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri Kaymakam Kübra Kaplan, Belediye Başkanı Yaşar İbaş ve İlçe Jandarma Komutanı Mehmet Ali Şimşek tarafından verildi.

Program, okulların tören geçişiyle sona erdi.

FATİH AYTEKİN ÖZDEMİR 

 

 

HABER YORUMLARI

Bu habere Henüz Yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap..

YORUM YAPINIZ

* Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayımlanacaktır