Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen İmam Hatip Liseleri arası "Güzel Hutbe Okuma" Giresun il final yarışması Yağlıdere bük mahallesi Yılmaz Kahyaoğlu camisinde gerçekleştirildi.

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen İmam Hatip Liseleri arası "Güzel Hutbe Okuma" Giresun il final yarışması Yağlıdere bük mahallesi Yılmaz Kahyaoğlu camisinde gerçekleştirildi.

Anadolu İmam Hatip Liseleri öğrencileri, büyük heyecanla hazırladıkları hutbeleri okuyarak yarışmada dereceye girmek için kıyasıya yarıştı. Hutbe okuma yarışmasına katılan genç hatipler, minbere çıkarak hazırladıkları hutbeleri irad ederken, yarışmaya komisyon olarak İlçe Müftümüz Fatih SARIGÜL başkanlığında İlçe vaizleri ve din görevlileri katıldı.

Yarışmada Bulancak Anadolu İmam Hatip lisesi birinci, Tirebolu Anadolu İmam Hatip lisesi ikinci oldu. Yağlıdere Anadolu İmam Hatip lisesi ve Eynesil Anadolu İmam Hatip lisesi üçüncü oldu.

Tüm öğrencilerimize Yağlıdere belediyesi, ilçe müftülüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından çeşitli hediyeler verildi. Programa İlçe Müftüsü Fatih SARIGÜL, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan ÖZTÜRK, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Recep CELEP, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Cihan DENİZ, Okul Müdürleri, Öğretmenlerimiz, İlçe Vaizleri, din görevlileri, öğrencilerimiz ve velilerimiz katıldı.

Yağlıdere Anadolu İmam Hatip lisesi tarafından organize edilen ve İlçe Müftülüğümüzün de katkı sağladığı program ve yapılan misafirperverlikten gelen misafirlerimiz çok memnun kaldıklarını belirttiler.

Giresun İmam Hatip Liseleri genç hatipler hutbe yarışmasında Yağlıdere Anadolu İmam Hatip lisesi öğrencimiz Efe OKUR 3. oldu.

 Yağlıdere İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan ÖZTÜRK, "Başarılı çalışmalarından dolayı Okul Müdürü Hüseyin BIYIK ve ekibini, okulumuzun İmam Hatibi Osman TURAN'ı, öğretmenimiz Orhan KAYA'yı ve tüm öğretmenlerimizi, öğrencimiz Efe OKUR'u canı gönülden kutluyorum. Katkı sağlayan ve Destek olan tüm eğitim gönüllülerine şükranlarımı sunuyorum. Eğitimin her alanında süreklilik arz eden başarı için tüm ekibimizle çalışmalarımızı durmaksızın sürdüreceğiz."

FATİH AYTEKİN ÖZDEMİR

 

HABER YORUMLARI

Bu habere Henüz Yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap..

YORUM YAPINIZ

* Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayımlanacaktır