23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Yağlıdere'de coşkuyla kutlandı.

23 Nisan Yağlıdere'de coşkuyla kutlandı.

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün çocuklara armağan ettiği, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 102. yıl dönümü, tüm Türkiye'de olduğu gibi İlçemizde de coşkuyla kutlanıldı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları Hükümet Konağında bulunan Atatürk Anıtına çelenk sunma töreni ile başladı.

 İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan ÖZTÜRK tarafından Atatürk Anıtına çelenk konulmasının ardından Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması akabinde çelenk sunma töreni sona erdi. 

TÖREN MUSTAFA KEMAL İLKOKULU BAHÇESİNDE DEVAM ETTİ

Mustafa Kemal İlkokulu bahçesinde saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam eden törende şiirler okundu, çeşitli gösteriler sunuldu.

 Yıl içerisinde çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediyeleri Yağlıdere Kaymakamı Kübra Kaplan, Cumhuriyet Savcısı Çağatay Yakarer, Belediye Başkan Vekili Kerim Bıyık tarafından verildi.

ÖĞRENCİLER KURUM ZİYARETİ YAPARAK KOLTUKLARA OTURDULAR  

Öte yandan 23 Nisan etkinlikleri kapsamında temsili olarak öğrenciler Mustafa Kemal İlkokulu  Kaymakamlık, İmam Hatip ortaokulu Belediye, Sınır Ahmet Elmalı İlkokulu Milli Eğitim, Şehit Enver Şahin Ortaokulu Emniyet Amirliği,Üçtepe İlkokulu İlçe Jandarma komutanlığına ziyaret düzenlediler.

FATİH AYTEKİN ÖZDEMİR  

 

HABER YORUMLARI

Bu habere Henüz Yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap..

YORUM YAPINIZ

* Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayımlanacaktır