Amerika Karadeniz Giresunlular Derneğinin (AKGD) geleneksel iftar programı New York’ta gerçekleştirildi.

Amerika Karadeniz Giresunlular Derneğinin (AKGD) geleneksel iftar programı New York’ta gerçekleştirildi.
 
Long Island bölgesindeki Port Jefferson’da yer alan Mevlana Camisinde düzenlenen iftara Türkiye Cumhuriyeti New York Başkonsolosu Reyhan Özgür, Din Ataşesi Sinan Dedeler, AKGD Başkanı – Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu Başkan Yardımcısı Savaş Şahin, Mevlana Camisi Başkanı İhsan Cebeci davetliler ve Giresunlular katıldı.
 
Programda bir konuşma yapan Amerika Giresunlular Derneği Başkanı Savaş Şahin, “Birlik ve beraberlik içinde, bolluk ve bereket dilekleri içinde karşıladığımız Ramazan Ay’ını gene aynı duygularla uğurluyoruz” dedi.
 
Özellikle yurtdışında yaşayan gurbetçilerin herkesten fazla birlik ve beraberlik içerisinde olması gerektiğini belirten Savaş Şahin, “Mübarek bir ay’ı daha geride bırakmanın mutluluk ve huzuru içerisindeyiz. Bu maneviyat yüklü iftar sofrasında birlikte olduğumuz kardeşlerimiz, büyüklerimiz derneğimizin her daim yanında olup her türlü yardımı sağlama konusunda elini taşın altına koymasını bilenlere teşekkür ediyorum. Bugün burada yapmış olduğumuz program birlik ve beraberliğimizi daha da perçinleyerek daha büyük ve daha güzel işler ortaya koymamızda önemli bir çıkış noktası olacaktır” ifadelerine yer verdi.
 
New York Başkonsolosu Reyhan Özgür yaptığı konuşmada böylesine uhrevi bir günde Giresunlularla birlikte olmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

 

HABER YORUMLARI

Bu habere Henüz Yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap..

YORUM YAPINIZ

* Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayımlanacaktır