Yayladaki enerji nakil hattı yaklaşık 2 milyon Türk lirasına mal olmuş bu bedel vatandaşlar tarafından karşılanmıştır.

Kızılelma mahallesinin yaylası olan Çakrak köyüne bağlı 100 haneli Taflantepe yaylasına elektrik gelmesinden dolayı mahalle halkı yaylada etkinlik düzenleyerek bu önemli günün sevincini ve mutluluğunu yaşadılar.

Yayladaki enerji nakil hattı yaklaşık 2 milyon Türk lirasına mal olmuş bu bedel vatandaşlar tarafından karşılanmıştır.

Taflantepe yaylasına elektrik bağlanma heyecanını dostlarla beraber yaşadıklarını belirten Yağlıdere Belediye Başkanı Yaşar İbaş; yayla havası aldık. Misafirperverlikleri için Kızılelma mahallesindeki kardeşlerime teşekkür ederim.’’dedi.


Bugün büyük bir sevinç ve mutluluğu yaşadıklarını ifade eden Kızılelma Mahalle Muhtarı Bayram Durdu ise; Kızılelma mahallesinin yaylası olan Çakrak köyüne bağlı 100 haneli Taflantepe’ye elektrik geldiğini belirterek; enerji nakil hattı yaklaşık olarak 2 milyon türk lirasına mal olmuştur. Bu bedel vatandaşlarımız tarafından karşılanmıştır.21.yüzyılda halen yaylalarımızda elektrik olmaması bizleri derinden üzdü. Karadeniz bölgesinin yaylalarının elektrik ev yapımı ile ilgili kesinlikle ivedilikle çözüm bulması gerekiyor. Bu konuda mevcut yasalar yetersiz. Her hane yapı kayıt belgesi almış olmasına rağmen 2017 yılından önce yapılmış olan evlerimize halen yasal yollardan elektrik alamıyoruz. Bu konuda halkımızın sesini sayın cumhurbaşkanımıza duyurmak istiyorum. Bu vesile ile enerji nakil hattımızın yapımında emeği gecen başta çakrak köyü muhtarı olmak üzere emeği gecen herkese çok teşekkür ediyorum. Ayrıca bu mutlu günümüzde sevincimizi paylaşan dostlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. ’diye konuştu.

Konuşmaların ardından yemek ikramında bulunularak hatıra fotoğrafı çekildi.

FATİH AYTEKİN ÖZDEMİR 

 

HABER YORUMLARI

Bu habere Henüz Yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap..

YORUM YAPINIZ

* Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayımlanacaktır