Macara,şimdide 16 -26 Aralık tarihleri arasında 4 kişilik ekiple Afrika'da ikinci kez yardım faaliyetinde bulunacak.

Yağlıdere ilçesinde yaşayan ev hanımı Dilek Macara, hayırseverlerin katkılarıyla temin ettiği yardım malzemelerini ihtiyaç sahibi öğrencilere ve ailelere gönüllü olarak evlerinde tek tek ziyaret edip teslimini de kendisi gerçekleştiriyordu.

Zaman zaman yaptığı bu örnek çalışmalarla ilçe dışında da gerçekleştiren Macara,şimdide 16 -26 Aralık tarihleri arasında 4 kişilik ekiple Afrika’da ikinci kez yardım faaliyetinde bulunacak.

Macara,gazetecilere yaptığı açıklamada ;16-26 Aralık tarihleri arasında AFO - All for One Austria derneği ile birlikte hazırlamış olduğumuz yardım projesini gerçekleştirmek için 4 kişilik bir ekiple Afrika’ya gideceklerini belirterek şöyle devam etti :

‘’İhtiyaç sahibi ailelere gıda yardımı, 5 su kuyusu açılışı, kurban kesimi ve dağıtımı, toplu sünnet töreni, çocuklar için kıyafet ve kırtasiye malzemesi desteği, hijyen paketleri,pasta ikramı, Kuranı Kerim ve Elif ba cüzü dağıtımı yapacağız.’’diye konuştu.

Macara, daha öncede 15 Aralık 2022 tarihinde de bu ülkeye gitmiş 10 gün o bölgedeki ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya gayret göstermişti.

FATİH AYTEKİN ÖZDEMİR 
Paylaşmayı Unutma!

HABER YORUMLARI

Bu habere Henüz Yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap..


YORUM YAPINIZ

* Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayımlanacaktır