Yağlıdere ilçesinin kanlıca köyü hanyanı mevkinde bulunan Alucra karayoluna da ulaşımı sağlayan yol tehlikeye davetiye çıkarıyor.

Yağlıdere ilçesinin  kanlıca köyü hanyanı  mevkinde bulunan Alucra karayoluna da ulaşımı sağlayan yol tehlikeye davetiye çıkarıyor.

Uzun zamandır tek serit olarak güçlükle verilen yol üzerindeki kayalar ise  araç sürücülerini tedirgin ediyor.

Vatandaşlar bu yolu her kullandıkların da korkuyla yolu geçmek zorunda kaldıklarını belirterek ;kaya yol üzerindeki görüntüsü bizleri ürkütüyor.facia olmadan birilerinin canı yanmadan bu yola çözüm bulunması gerektiğini ifade ettiler.

Kanlıca köyü muhtarı Fethi Menteşe de konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede ;Kanlıca köyü hanyanı mevki şahin kaya altında oluşan heyalandan dolayı Yağlıdere -Alucra karayolu tek şerit olarak  ulaşım güçlükle sağlanmakta olduğunu hatırlattı.

Menteşe,yaşlıları anlatımına göre 1938 yılında Erzincan depreminde aynı yer göçük vermiş ama yıllar geçtikçe kayalar oturmuş kalmış lakin bu seneki 6 şubatta ülkemizde yaşanan deprem nedeniyle aynı yer çok büyük bir kitle halinde yolu kapatmaktadır  bu devasa kayaların   acil olarak önlem alınarak yoldan geçen insanlara zarar vermemesi için yolun tünelle geçmesi gerekmektedir." diye konuştu.


FATİH AYTEKİN ÖZDEMİR 
Paylaşmayı Unutma!

HABER YORUMLARI

  • Soner kılıç - 03.12.2023

    Bir seneyi gecdi bu yoldaki harfiyat duruyor bu yol gece zifiri karanlık kaç tane araç bu harfiyata vurarak kaza yaptı ne den kaldırmıyor karayolları anlamış değilim sayın Yağlıdere ve Kozbükü belediye başkanlarımız lütfen siz bari duyarlı olun bu harfiyatı kaldırın artık .


YORUM YAPINIZ

* Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayımlanacaktır