Ak Fırat Piknik alanında Otçu göçü Bahar Şenliği düzenlendi.

Kocaeli Yağlıdereliler Derneği ve köy dernekleri tarafından İstanbul Tuzla ilçesinde bulunan Ak Fırat Piknik alanında Otçu göçü Bahar Şenliği düzenlendi.

Cumartesi akşamı meşale gösterileri ve kemençe eşliğinde eğlencenin ardından program Pazar günü de devam etti.

Saat 10.00’da başlayan Sunuculuğunu Elif Ekiz ve Abdurrahman Öztürk’ün yaptığı bahar şenliğinde yöremiz sanatçılarından Köksal Yetkin, Cengiz Topal,Hicabi Şenlikoğlu,İbrahim Er, Haydar Kır, Mehmet Kalyoncu, Karadenizli Yaşar, Şevki Kütük sahne aldı.

Yağlıdereliler Derneği Başkanı Engin Güngör, şenliğin açılışında yaptığı konuşmada; Kocaeli Giresun Yağlıdereliler Derneği 2022 yılında Gebze beylikbağı merkezli olarak kurulduğunu söyledi.

2022 yılı temmuz ayında derneğin resmi açılışı yapıldığını belirten Güngör; şöyle devam etti:

‘’Yağlıdereliler derneği yaklaşık 2 yıldır hizmet etmeye çalışıyor.6 Şubat 2023 tarihinde ülkemizde büyük bir deprem felaketi yaşanmıştır. Derneğimiz depremzede vatandaşlarımıza, tamamen halkımızın destekleriyle yaklaşık 15 araç yardım gönderdik. Bu çalışmalarımızı gören valilik tarafından halkımız adına teşekkür hediyemizi aldık. El hasılı; sizler,yağlıderemizi ,Giresun’umuzu ve vatanımızı en iyi şekilde temsil etme noktasında yüksek hassasiyet ve özenle çalışmaya gayret ediyoruz. Bu zamana kadar bizlerden desteğini esirgemeyen siz kıymetli hemşehrilerimize, gecesini gündüzüne katarak çalışan yönetim kurulu arkadaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Buradan bakınca çok güzel bir manzara var. Dün olduğu gibi bugün de büyük bir beraberlik örneği gösteriyorsunuz. Ben bu vesileyle buraya katılım gösteren herkese çok teşekkür ediyorum’ ’diye konuştu.

Bahar şenliğine ,TBMM İdari Amiri İstanbul Milletvekili Hasan Turan, Giresun Belediye Başkanı Fuat Köse, Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz,Üçtepe Belediye Başkanı Harun Öztürk, belediye başkan yardımcıları, siyasi parti ilçe başkanları, dernek başkanları, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ile Kocaeli ve İstanbul’da yaşayan çok sayıda ilçe halkı katıldı.

FATİH AYTEKİN ÖZDEMİR – TUZLA / İSTANBUL
Paylaşmayı Unutma!

HABER YORUMLARI

Bu habere Henüz Yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap..


YORUM YAPINIZ

* Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayımlanacaktır